Nissan Leaf zasięg

leaf

Nissan Leaf do elektryczny samochód, który jest na rynku już ponad 10 lat. Samochody elektryczne modelu Leaf cieszą się dobrą reputacją i są bardzo cenione na rodzimym rynku i w Stanach Zjednoczonych. Sprzedaż samochodów za oceanem rosła z roku na rok, od momentu wejścia na rynek i dzisiaj mimo, że mija już dekada nadal samochody te są chętnie kupowane, także używane.

Auto produkowane jest w Japonii, Ameryce i w Wielkiej Brytanii. Przez pierwsze 5 lat produkcji sprzedano ich ponad 200 000 sztuk. Premiera Leaf II o oznaczeniu ZE1 odbyła się jesienią 2017 roku w Oslo.

Nissan Leaf

Auto cieszy się zasięgiem do 270 km w warunkach miejskich. Auto wyposażone jest w system odzyskiwania energii podczas hamowania. Wystarczy, że skorzystasz z tego trybu i podczas hamowania układy regeneracyjne doładują akumulator i to bez wpływu na moc silnika. Nie stracisz pod pedałem mocy, ciągle będziesz miał kontrolę i w razie potrzeby odpowiedni moment obrotowy.

Dynamika jazdy wpływa na zasięg. Owszem możesz wykorzystać system doładowania akumulatora, ale kluczowe jest to jak operujesz pedałem mocy. W Nissanie Leaf dodatkowo niski środek ciężkości daje pewne prowadzenie, co wpływa na dynamikę jazdy. Mniej dużego zużycia energii podczas dociskania pedału gazu, to więcej zachowanej energii.

Nissan Leaf E+

Ten model Nissana gotowy jest przewieźć pasażerów nawet na odległość do 385 km, zatem sprawdzi się wyśmienicie na długich trasach. Wykorzystując tryb odzyskiwania energii, czy wybierając tryb ECO możesz polepszyć zasięg. Tryb ECO zmniejsza moc silnika, przez co oszczędza energię. W trasie, gdy jedziesz na tempomacie ze stałą prędkością możesz skorzystać z tych udogodnień, a odczujesz po wskaźnikach malejący pobór energii. Dodatkowo tryb ECO zwiększa zakres mocy hamowania regeneracyjnego.

Oba tryby łącznie w sposób widoczny zwiększą zasięg jazdy. Nowe technologie zwiększyły sprzedaż aut, czemu w zasadzie trudno się dziwić. Leaf jest naprawdę dobrym autem, co odzwierciedla poziom sprzedaży.

5/5 - (1 vote)